Przegląd najciekawszych artykułów tygodnia #4

Zanim przystępowałem do podsumowania tygodnia, miałem wrażenie, że nikt nic ciekawego w poprzednim tygodniu nie napisał. Na szczęście się myliłem i o to przed wami kilka najlepszych tekstów o sporcie, fitness, bieganiu itp. mijającego tygodnia.

Bieganie na czczo – kogo słuchać?

Piłsudski mawiał, „że racja jest jak dupa, każdy ma swoją”. Czytając wypowiedzi ekspertów o bieganiu z pustym żołądkiem, dochodzę do wniosków, że faktycznie każdy ma swoją dupę, za którą kurczowo się trzyma… A to niedobrze!

Święty Mikołaj – najpopularniejszy senior świata

Ile Mikołaj bierze na klatę? W sezonie spokojnie 180-kilogramowy worek z prezentami. Muszę być w formie, więc siłownia to podstawa. Chcę zachować równowagę miedzy krzepą a gibkością. Kominy dziś są jakieś mniejsze niż kiedyś, trudniej się w nie wcisnąć. Więc jestem takim czerwonym puszystym ninja. Wykonuję robotę solidnie, po cichu i bez zbędnych świadków.

Oto osiem powodów, dla których warto biegać na nartach

Spadł śnieg, zbliżają się święta. Wielu Polaków rzuci się wkrótce na uprawianie sportów zimowych. Będą zjeżdżać na nartach, na desce, inni wybiorą narciarstwo biegowe. Szkoda, że tych ostatnich będzie tak mało. Bo to sport zdrowy, rozwijający wszystkie partie mięśni, zapewniający spokój i relaks. Ale nie tylko. Poniżej prezentujemy osiem powodów, dla których warto biegać na nartach.

Koniec Cheerleaders Prokom? Komuś się w głowie poprzewracało!

Dobrze zorientowani kibice koszykówki pewnie zauważyli, że od kilku miesięcy zmienia się polityka funkcjonowania Asseco Prokomu Gdynia. Skoro to mój blog, to chętnie wyrażę swoją opinię – nie podoba mi się taka filozofia. Milczałem, bo pewne rzeczy można było pominąć. Natomiast nie fakt, że ktoś chce zniszyszyść fantastyczny zespół Prokom Cheerleaders.

Na koniec trochę prywaty, czyli tekst z naszego bloga o pływaniu.

Płetwy do pływania. Co warto o nich wiedzieć?

Wielu specjalistów związanych z profesjonalnym światem pływania często krytykuje używanie płetw oraz łapek podczas treningów na basenach. Jednakże druga, bardzo liczna grupa popiera, a nawet uważa ich wykorzystywanie za konieczne. My popieramy to drugie podejście, kierując się kilkoma prostymi argumentami. Wykorzystanie płetw to znaczne urozmaicenie treningu pływackiego.