Linea 40+. Możesz schudnąć w każdym wieku.

suplementy-dietyChociaż za oknem nic na to nie wskazuje, lato zbliża się w bardzo szybkim tempie. W związku z tym wiele osób zaczyna myśleć o swojej sylwetce, tak by móc pokazać się na plaży lub na basenie bez większego wstydu.

Skutkuje to tym, że te z osób, które należą do bardziej leniwych szukają magicznych sposobów na szybkie poprawienie sylwetki. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą producenci wszelkiego rodzaju środków wspomagających odchudzanie. Ich reklamy pojawią się coraz częściej w telewizji, w radiu i w internecie. Coraz częściej też bawią i śmieszą do łez. Bo czy nie śmieszne są hasła w stylu: “wystarczą 2 tabletki dziennie by schudnąć w 6 tygodni”?

Szczególnie do gustu przypadły mi reklamy Linea 40+. Są po prostu genialne. Nie ma w nich nic do czego można byłoby przyczepić się od strony technicznej czy wizualnej, ale przesłanie jakie ze sobą niosą jest, hmm… Straszne? Jak wiadomo z biegiem lat wszelkie procesy w naszym organizmie ulegają spowolnieniu. Zwalnia między innymi metabolizm, coraz częściej mamy problemy ze spaleniem dużej ilości kalorii lub po prostu jesteśmy mniej witalni niż kiedyś. Wiadomo też, że z wiekiem nasz organizm staje się coraz słabszy i jeżeli nie dbaliśmy o niego dotychczas, to czy jakiekolwiek tabletki mogą pomóc?

Głównym zadaniem tabletek jest przyspieszenie metabolizmu, zmniejszenie apetytu oraz wydalenie z organizmu różnych niepotrzebnych toksyn. Takie działania zapewniają obecność w ich składzie m.in. ostrokrzewu paragwajskiego – Mate, L-karnityny, wyciągu z zielonej herbaty, chromu i spiruliny. W teorii wszystko pięknie.

I nawet opinie pań, które stosowały bądź stosują ten preparat, ku mojemu zdziwieniu w większości są negatywne. W zdecydowanej ilości przypadków stosowanie tabletek przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Ciężko w to uwierzyć, ale wiele kobiet po dozowaniu tabletek zauważyło wręcz przyrost kilku dodatkowych kilogramów. Oczywiście nie jest tak w każdym przypadku, ponieważ Linea+ zbiera również pozytywne opinie, ale ile z tych pozytywów to wpisy sponsorowane, kupione, a ile szczere opinie klientów? To niestety ciężko stwierdzić.

Owszem, stosowanie suplementów diety ma swoje plusy. A właściwie jeden plus i jest nim cena. Za miesięczną kurację Linea+ zapłacimy około 20-28 zł. W tej cenie dostaniemy 60 tabletek, które powinno się stosować w ilości dwóch na dzień. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że samo stosowanie tabletek nie da żadnego efektu. Bez chociażby najmniejszej zmiany w sposobie życia, nie mamy praktycznie szans na utratę wagi bez uszczerbków na zdrowiu.

Stosowanie w dalszym stopniu złej diety, brak ćwiczeń, ciągłe wybieranie podróży autem, nawet do pobliskiego sklepu, czy kompletny brak aktywności fizycznej połączony z pracą przy komputerze nie ma prawa przynieść pozytywnych efektów. Suplementy diety mogą być świetnym wspomagaczem, ale nigdy nie zastąpią nawet najprostszych ćwiczeń.

 

 • Labki

  Prawda!

 • http://www.najtanszysport.pl/ Dammy

  Święta prawda. Niestety twórcy reklam zawsze opuszczają najważniejszy fragment o zmianie trybu życia.. A przecież bez tego nie osiągniemy zamierzonego efektu.

 • http://bez-katuszy.blog.pl/ niralka

  te wszystkie cud tabletki to taka bujda, że wierzyć się nie chce, iż ktoś wierzy w ich skuteczność…

 • Iwona

  Stosuję od tygodnia.Na wadze mam 2.300 mniej.Do tej pory ciężko było zrzucić nawet kilogram.A gdybym mogła całkowicie zmienić swój tryb życia,to tabletki nie byłyby potrzebne.Tak było 10 lat temu,w tygodniu basen 3razy i 4 razy siłwnia.Waga na poziomie63/65kg.Rozmiar 36/38.Teraz ważę110 kg,a rozmiaru nawet nie chcę znać.Mam 3 letnie dziecko i nikogo do pomocy,aby zorganizować czas dla siebie.Cieszę się,że Linea 40+ na mnie działa!!!

 • Beata Kwiatkowska

  uważam, że tu nie chodzi o to żeby brać tabletki tylko o nasze nastawienie. Jeśli naprawdę chcemy schudnąć i potrafimy sobie odmówić słodyczy itp to na pewno schudniemy. Jeśli branie tabletek pomoże nam w naszej dyscyplinie to jak najbardziej można jakieś brać. Na chudzianka.pl znalazłam wiele rad, które niezwykle mi pomogły. W sumie już nie były mi potrzebne tabletki