Kosmetyki dla aktywnych – czy warto?

zdjęcie Od dłuższego czasu mam problem z kontuzjami. Jak nie kolano tak nadgarstki, jak nie nadgarstki to znów kolano… I tak w kółko.

Szczerze mówiąc nie pamiętam dnia, w którym obudziłem się i stwierdziłem z pełnym przekonaniem, że nic mnie nie boli. Wielu z Was powie, że powinienem udać się do lekarza. Z pewnością wiele z was będzie miało rację. Problem w tym, że próba wyleczenia nadgarstków może wiązać się z wykluczeniem zawodowym na kilka miesięcy, a sprawa z kolanem wciąż pozostaje nierozwiązaną zagadką. Mnie z kolei nie stać na to, by zainwestować odpowiednio dużo pieniędzy w diagnozy i dalsze leczenie.

Tak czy inaczej muszę być aktywny ponieważ bez tego czuję, że czegoś mi brakuje. W związku z tym, że moja aktywność jest ograniczona przy większej częstotliwości ćwiczeń muszę zadbać o coś, o czym wcześniej nie myślałem. O czym konkretnie? Mianowicie przy okazji zbliżających się aktywności, czy to zwykłego spaceru, czy ćwiczeń w domu staram się korzystać z kremu rozgrzewającego i maści chłodzącej. Po co? By później uniknąć zakwasów. Po prostu. Zrobiłem się lekko leniwy, a przez kontuzje po prostu nie zawsze chcę mi się utrzymywać regularne pory treningów. W związku z tym idę na łatwiznę stosując dwa preparaty.

Krem Active Sport aby ograniczyć efekt zmęczonych mięśni przed i po treningu, oraz żel Active Sport po treningu po to, by ewentualnie ukoić ból związany ze zmęczeniem. Dlaczego akurat te produkty? Cóż. Od jakiegoś czasu jestem związany z firmą, która jest producentem tych kosmetyków. W takim wypadku najłatwiej było mi z nich skorzystać i mimo obaw, że można byłoby posądzić mnie o kryptoreklamę polecam je z czystym sumieniem. Nie znam się na kosmetykach, ale mając doświadczenie z kosmetykami sportowymi mogę je porównać to wielu maści, żeli i kremów różnego rodzaju. Najczęściej używałem Bengaya, który w moim odczuciu odstaje od tego co daje krem Active Sport. Zarówno pod względem zapachu, konsystencji jak i sposobu rozprowadzania po skórze. Kosmetyki są naprawdę wysokiej jakości, a cenowo nie odstają od konkurencji.

Reasumując. Polecam, a jeżeli chcecie sprawdzić moje słowa dajcie znać. Wysłanie kilku kosmetyków do testów nie będzie dużym problemem ;)

 • Marcin Fige

  Także ten. Daję znać :) Ostatnio każdorazowo po bieganiu wysiada mi prawe kolano. Sytuacja z nadgarstkiem wygląda podobnie ;/

 • Barbara Rembak via Facebook
 • Bartek Nowakowski

  Hej!
  Z chęcią przetestuję te kosmetyki jeżeli to nadal aktualne ^^

 • http://www.jankowskit.pl/ Anna

  Te kosmetyki są dość dobre, jednak nie dla każdego będą tak samo skuteczne, przy okazji wstąp na http://www.dormato.com.pl/

 • Ida

  Wg mnie warto, bo sa świetne ;)

  zapraszam do mnie http://www.ladiesfit.pl/

 • BlankaW

  A według mnie dobry kosmetyk to po prostu dobry kosmetyk – i będzie się sprawdzał niezależnie od naszej aktywności. To raczej są maści i kremy specjalistyczne.

 • http://www.organicall.pl Organicall

  Skoro dbamy o naszą sprawność fizyczną to warto sięgnąć po kosmetyki naturalne, dlatego polecamy najlepsze, certyfikowane kosmetyki organiczne z Europy i USA – http://www.organicall.pl

 • http://www.elfa-pharm.pl Elfa_Pharm

  Oczywiście, że warto używać kosmetyków niezależnie od tego czy jest się aktywnym fizycznie czy też nie.

 • http://tajemnicaswietnegowygladu.blog.pl tajemnicawygladu

  Rewelacyjny krem! również często mam jakieś obtarcia po grze w siatkówkę i sprawdza się na nie rewelacyjnie!

  Pozdrawiam!

  http://tajemnicaswietnegowygladu.blog.pl/

 • http://webexpansion.pl Paweł Gibek

  Wbrew pozorom stosowanie odpowiednich kosmetyków ma także ogromne znaczenie. Tyle pracy wkładamy w rzeźbienie idealnej sylwetki. Warto także zadbać o skórę, włosy i ogólne samopoczucie. Wiele przydatnych porad w tym zakresie można znaleźć w Internecie (np na ekologicznadziewczyna.pl)