Jak schudnąć i nie zostać nietoperzem?

Porady
dodane przez:

odchudzanie-rozmowy-w-tokuOdchudzanie to jedno. Dieta, odrzucenie normalnego żywienia, etc. W skrócie – stosowanie radykalnych metod po to, by zrzucić na wadze. Wszystko pięknie, ładnie, ale odchudzanie samo w sobie, wsparte medykamentami, herbatkami, czy innego rodzaju ziołami to prosty sposób na to, by uszkodzić zdrowie. Dlaczego o tym piszę? Jestem świeżo po obejrzeniu jednego z odcinków „Rozmowy w toku” i oczom, i uszom nie daje wiary. 

Do programu zostało zaproszone kilka kobiet, które aby schudnąć porzuciły złe nawyki żywieniowe, ale zamiast zrobić to w dobry sposób. Tzn. razem ze zmianami związanymi z pokarmem wprowadzić zmiany związane również ze stylem życia poszły na łatwiznę. Skupiły się na diecie i braku jedzenia. Zero ćwiczeń, treningu, czegokolwiek. Teraz są wielce zdziwione, że ich ciało bardziej niż modelkę przypomina nietoperza. Jedna z nich, opowiadając o tabletkach na przeczyszczenie, wyglądała bardziej niż osoba uzależniona od leków przeczyszczających, niż osoba, której zależy na dobrym wyglądzie swoje ciała.

Przerażające, bo przecież odchudzanie nie jest wcale trudne. Nie wymaga nie wiadomo jak ogromnych poświeceń. Wiele wskazówek na ten temat znajdziemy u nas na blogu, ale przy okazji świąt i nie tylko – pamiętajcie. Chęć utraty wagi, czy też zmiany swojego życia nie może polegać na przechodzeniu ze skrajności w skrajność. Dieta, nawet jeżeli nie jest wzbogacona ćwiczeniami, powinna zawierać wszelkie niezbędne składniki pomagające utrzymać ogólny dobry stan zdrowia. Czasem wystarczy wyeliminować słodkie i tłuste produkty, by pozbyć się cellulitu. Czasem, zamiast picia słodkich napojów wystarczy pić więcej wody, herbat ziołowych, zażywać witaminy, błonnik, itp., by schudnąć i czuć się dobrze.

Czasem, można nawet zjeść zestaw w McDonald’s, ale wszystko trzeba robić w ramach zdrowego rozsądku. Zestaw w Macu to nie 5 cheesów, 2 cole, kanapka, duże frytki, tortilla, kawa z mlekiem i cukrem, plus lody. Zestaw to max kanapka + napój, no i może kilka frytek. To właśnie jest zdrowy rozsądek połączony z umiarem w jedzeniu i piciu. Wtedy sukces w zmianie swoich negatywnych nawyków, bez skutków ubocznych jest gwarantowany!

  • http://www.butyzakupy.pl/ Franny

    Krótki, ale treściwy artykuł. Z odchudzaniem tak, jak z wszystkim – zdrowy rozsądek jest tu bardzo wskazany :)

  • justynka

    ja raz na dwa-trrzy tygodnie jem mc, nie przeszkadza mi to w treningach, ani zdrowym odżywianiu