Zdrowy tryb życia vs. e-papierosy

Porady
dodane przez:
 • ciamciaramcia

  Jak oni mogą tak myśleć? W sensie, że e-fajki są zdrowe. Impotenci umysłowi;/

 • Blade

  Serio, macie takich znajomych? :D

 • stivi

  Niestety ciężko jest rzucić palenie, sam coś o tym wiem, ale wiem też, że efajory są baardzoo niezdrowe

 • Agnieszka_Wawa

  lol

 • MateuszLDZ

  W super świecie żyjemy, alkoholi i fajki legalne – 2 najbardziej uzależniające rzeczy na ziemi

 • gremio

  Biegać ludziska, a nie jarać ten syf!!!

 • Homek

  A ja powiem tyle, będę jarać bo to lubię

 • Zdziwiony

  No bardzo zabawny artykuł. Jak właściwie można zestawiać zdrowy tryb życia z e-papierosami, które przecież z definicji są substytutem prawdziwych papierosów więc nie mogę być całkowicie zdrowe. Cała zabawa polega na tym, że są jednak mniej szkodliwe od zwykłego peta… Opanujcie się takimi artykułami bo to bez ładu i składu wyszło…

 • Katy

  w moim przypadku e-papierosy pomogly mi rzucic palenie. Wczenisej nie myslalam, ze kiedykolwiek zrezygnuje ze zwyklych papierosow, ale zamienilam je na elektroniczne. Po 3 miesiacach, pale tego e papierosa jak mi sie przypomni i jak mam ochote na imprezie, zwyklych juz nie tknę, bo tak bardzo mi smierdza. Co do tego ze epapierosy sa niezdrowe… nigdy nie twierdzilam ze sa zdrowe, ale wydaje sie ze to mniejsze zlo niz zwykle analogowe, gdzie mamy do czynienia ze substancjami smolistymi. Do tego liqidy do e-papierosow sa rowneiz dostepne w wersji bez nikotyny, wiec mozna powoli schodzic poziomami do zera. zostaje kwestia co takiego jest w tym dymku. Na pewno nie sama para wodna, ale w porownaniu do zwyklych papierosow, wydaje mi się, że to mniejsze zło. No i nie śmierdzą, są bardziej ekonomiczne. Moze to nie od razu zdrowy tryb zycia, ale z pewnością zdrowszy.

 • karolina_b

  nie ma to jak tania propaganda. Jak się sprawdza pewne rzeczy to warto popatrzeć na to z dwóch stron. Owszem, WHO nie oceniło, że e-papieros jest zdrowy, ale za to wykazane zostało, że jest zdrowszy niż zwykły papieros. Co więcej podczas ubiegłorocznego europejskiego zjazdu kardiologów w Monachium stwierdzono, że elektroniczne papierosy są nieszkodliwe dla serca. Owszem, niektóre płyny do e-papierosów zawierają nikotynę, ale są też beznikotynowe. Co więcej pozbawione są substancji smolistych. W artykule dodatkowo jest błąd – e-papierosy NIE zawierają nitrozamin.
  Jak się pisze artykuł warto sprawdzić wszystkie fakty, a nie publikować tylko to co komu wygodnie.

  • http://www.palimy.com/ Sklep internetowy Palimy.com

   Dokładnie. Widać w artykule małą dawkę obiektywizmu oraz demonizowanie e-papierosów.
   Elektroniczne papierosy nie są lekarstwem, jednak są one dużo mniej szkodliwe od zwykłych papierosów, a na logikę, chyba warto wybrać „mniejsze zło”, niż w dalszym ciągu truć się tradycyjnym papierosem.
   Wystarczy zapytać się pierwszego lepszego e-palacza co sądzi o elektronicznych papierosach i ich wpływie na zdrowie (w porównaniu do analoga). Opinia najczęściej będzie pozytywna i będzie się wiązała z polepszeniem samopoczucia, uzdatnieniem dróg oddechowych i lepszej kondycji fizycznej.

 • Zdziwiony

  Może to nie jest kwestia publikacji tego „co jest wygodne”, ale raczej najczęściej powtarzane niby-fakty, które nie mają wartościowego podparcia. Faktem jest, że właśnie tego typu opinie można spotkać w wielu miejscach w sieci. Później kolejne osoby je powtarzają i nagle tworzy się z tego jakaś anty e-papierosowa kampania. Trochę smutne, ale już nie pierwszy raz media prowadzą dezinformację. Jedyne co można zrobić to po prostu głośno tłumaczyć wszystkie przekręcone fakty.

 • http://bez-katuszy.blog.pl/ niralka

  Przyznaję się bez bicia – wciąż palę!
  I nie dojrzałam jeszcze do podjęcia decyzji o rzuceniu, choć próbowałam już X razy…

 • Owca

  Najlepiej się do palenia w ogóle nie zabierać…

  Zapraszam na http://www.achrshy.com.pl/

 • http://kabinydlapalaczy.eu/ Kabiny Dla Palaczy

  Bardzo ciekawy artykuł i podejście do zdrowego trybu życia.

 • https://bongo24.pl bongo24

  Naług jest w naszej głowie. Do puki tam sobie nie przestawimy, że nie chcemy palić nic to nadal będziemy w szponach nałogu. I nie ma to znaczenia czy będzie to zwykły papieros czy epapieros.