Wyniósł z Media Markt towar o wartości 250 tysięcy złotych

Bierz co chcesz - Media Markt Media Markt zorganizował konkurs. Jego uczestnik w ciągu 150 sekund miał wynieść ze sklepu tyle towaru ile był w stanie udźwignąć. Cała akcja wydawała się być bardzo, ale to bardzo fajna, do czasu…

Do czasu aż zobaczyłem niemiecki odpowiedni całej kampanii. Mniejsza już o zdecydowanie wyższy poziom realizacji, ciekawszą prezentację i lepsze budowanie klimatu. Te wszystkie elementy rzadko kiedy pojawiają się w polskich kampaniach marketingowych i reklamowych. Najmocniej w oczy rzuciła się różnica pomiędzy chłopakiem, który legalnie okradał polski Media Markt, a chłopakiem, który wynosił sprzęt z monachijskiego Saturna.

Piotr Misiek, polski uczestnik akcji nie dość, że ustawił sobie cały sprzęt, który miał następnie wynieść, to jeszcze odległości jakie miał do przemierzenia nie były dłuższe niż kilkanaście metrów. W porównaniu z jego niemieckim odpowiednikiem wyglądało to tak, jakby biegał po osiedlowej Żabce, nie po markecie z elektroniką wszelkiego rodzaju. O zgrozo mimo niewielkiego dystansu jaki miał do przemierzenia i raptem 150 sekund, po wykonaniu zadania wyglądał jakby przebiegł maraton. Co gorsza, w jego sposobie biegania nie było nic, co można byłoby uznać za prawidłowy sposób poruszania się. Tragedia. Zero kondyncji, zero kordynacji, ale najprawdopodobniej “zwolnienie” z W-F’u było jego ulubionym przedmiotem w szkole.

Zobaczcie z resztą sami jaka jest różnica pomiędzy jednym a drugim uczestnikiem konkursu:

Kondycja 19 letniego studenta to pikuś przy tym, jak bardzo jarano się nowym rekordem. Wcześniej najlepszy zawodnik (ten z Monachium) oskubał Media Markt na lekko ponad 28 tysięcy euro. Tylko… jeżeli spojrzeć na to jakie on miał wyzwanie – ilość metrów do przebięgniecia, sprzęt jaki przytargał i identyczny czas. No cóż, w takim wypadku jakiekolwiek chwalenie się rekordem to nic innego jak oznaka słabości nie tylko sportowej, ale również marketingowej, nie tylko Piotra Miśka, ale również Media Markt.

 • http://www.facebook.com/tygrysisko Artur Tiger Zakrzewski via Facebook

  Hahahaha jak chłop biega:D

 • http://www.facebook.com/michal.stanowski Michał Stanowski via Facebook

  po prostu pierwszy rekordzista dał dupy lecąc bo jakieś tam telewizory drukarki czy coś. jakbym miał w czymś takim wziąć udział brałbym tylko Apple + Canon i do widzenia :)

 • http://www.facebook.com/zbigniew.gielec Zbigniew Gielec via Facebook

  Polak potrafi ! Gratulacje !

 • http://www.facebook.com/ruszamysiepl ruszamysie via Facebook

  Michał Stanowski a co niby brali i jedni i drudzy :)

 • http://www.facebook.com/michal.stanowski Michał Stanowski via Facebook

  mówiłem o „jednych” a nie drugich, a co brał widać na początku filmu? :P

 • http://www.facebook.com/tygrysisko Artur Tiger Zakrzewski via Facebook

  Wygląda i porusza się jak wiewiórka z astmą:D

 • http://www.facebook.com/people/Bartłomiej-Filipkowski/100000193959686 Bartłomiej Filipkowski via Facebook

  pogratulować mu sprytu z koszami, pożałować kondycji :) przy tym jakby miał przebiec tyle co Niemiec to by chyba padł na zawał :)