Reebok SubLite Duo – Recenzja butów

Bieganie / Reebok
dodane przez:

Reebok-SubLite-DuoMam na imię Ola. Od kilkunastu lat trenuję taniec. Gdy nie tańczę, biegam, a przynajmniej staram się to robić ;) Ostatnio moja motywacja do biegania wzrosła do maksimum, a to wszystko za sprawą nowych butów – Reebok SubLite Duo – w wersji damskiej oczywiście.

Co prawda nie jestem profesjonalną biegaczką, jednak mam nadzieję, że moje wrażenia odnośnie butów SubLite Duo okażą się pomocne chociażby dla kilku osób.

Głównymi cechami tych butów miały być: komfort, elastyczność, stabilność oraz trwałość. Wszystko to, dzięki technologii Dual-Density SubLite. Jak to wygląda w praktyce?

W butach tych, biegałam kilka razy, pokonując łącznie 14 kilometrów. Wiem, wiem, nie jest to długi dystans, ale jako, że buty mam dopiero od niedawna a pogoda wcześniej nie dopisywała to niestety, wynik dopiero wkrótce będę mogła poprawić. Mimo to starałam się przetestować buty na każdej możliwej powierzchni. Za pierwszym razem było to twarde podłoże. Bieg po asfalcie w butach Reebok SubLite Duo to czysta rozkosz. Buty świetnie trzymają się nogi. Zarówno pięta jak i palce odpoczywają podczas biegu.

Moją główną obawą podczas testowania butów są zawsze obtarcia. Tak było i tym razem. Buty zostały wyposażone w technologię 3DExoFilm (bezszwowa górna część obuwia), więc teoretycznie mogłam biec spokojnie :) Faktycznie okazało się, że zarówno po pierwszym, drugim, jak i trzecim biegu nie nabawiłam się choćby jednego obtarcia. Jeżeli biegacie po twardym podłożu – naprawdę polecam.

Dodatkową zaletą tego modelu jest fakt, iż cały but pokryty jest mikrosiatką, dzięki której stopa oddycha, nawet w największe upały. Gdy biegłam ostatni raz, termometr wskazywał 28 stopni Celsjusza, a mimo to, czułam, że moje stopy żyją w innym, chłodniejszym klimacie.

Dużo gorzej biegło mi się po miękkim gruncie. Co prawda nie mam porównania do innych tego typu butów, natomiast miałam wrażenie, jakby SubLite Duo w  takich warunkach traciło około 30% swoich walorów. Po 2 kilometrach biegania w takich warunkach odczuwałam pewien dyskomfort. Gdy natknęłam się na jakąś nierówność, miała wrażenie, jakby buty nie do końca wyprowadzały mnie “na prostą”. Po kilku takich niespodziankach wróciłam na asfalt i od razu poczułam różnicę.

Ogromnym plusem butów Reebok SubLite Duo jest cena. Testowany model kosztuje od 239 zł. Uważam, że możecie mieć problem ze znalezieniem tak dobrych butów do biegania w tej kwocie. Kolejnym ważnym atutem jest wygląd. Buty do biegania mają to do siebie, że owszem – przykłuwają uwagę innych, ale nie sensie pozytywnym ;) Z tymi modelem jest inaczej. Oprócz komfortu w bieganiu dają także nam kobietom, poczucie estetyki. Na koniec dodam tylko, że SubLite’y okazały się na tyle wygodne, że zakładam je na spacer z psem lub po prostu do ubioru sportowego.

 

  • julka666

    14 km? dla mnie to strasznie duzo! gratuluję :)

  • kalafiorek

    nooo gratuluję ;)