Przegląd najciekawszych artykułów tygodnia #3

Gdy dopada przeziębienie – jak biegać w przypadku choroby?

Tłamszony wysiłkiem układ odpornościowy może zastrajkować o każdej porze roku. Hormonalne i biochemiczne zmiany wywołane intensywnością treningu, zmiennością temperatury i wreszcie stresem to tylko niektóre czynniki wpływające na jego zachowanie. Wydaje się jednak, że niewłaściwe odżywianie oraz niesłuchanie swojego ciała to klucz do częstych infekcji.

Słaby wywiad z Mette Lykke, ale mimo to warto przeczytać.

Można się z niego dowiedzieć, między innymi tego, że w Polsce z Endomondo korzysta 500 tysięcy użytkowników.

10 sposobów, by spalić więcej kalorii

Czasem same chęci nie wystarczą, by osiągnąć wytyczony cel. Jeśli sporadycznie ćwiczysz, a do tego na co dzień mało się ruszasz, to właściwie możesz zapomnieć o szybkim zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Jesteście jak cyborgi!

Paweł ma talent do pisania dobrych tekstów. Tym razem na łamach jego bloga można przeczytać relacje z rozmowy z – prawdopodobnie – jednym z jego przyjaciół. Z jednej strony rozmowa jest zabawna, z drugiej? Hm… W sumie sam, jestem mocno zdziwiony – jak można ukończyć Bieg Rzeźnika?!

Jak być pieprzonym rowerzystą

Nie lubię rowerzystów, ale muszę z nimi żyć. Jak widać nie jestem sam. Na blogu JakŻyć.pl możemy przeczytać – Świat jest prosty. Piesi nienawidzą kierowców. Kierowcy nienawidzą pieszych. Ale wszyscy, piesi, kierowcy, Benedykt XVI, nawet kosmonauci i kapitan Wrona, nienawidzą pierdolonych rowerzystów. - no cóż. Coś w tym chyba jest ;)

Jean Stewart the deadlifting grandma

Three years ago, Jean Stewart began to feel old. A proud woman, she realized she needed to make a change in her life to improve her long-term health.

Wklejam po angielsku, bo po pierwsze nie chce mi się tłumaczyć. A po drugie, nie ma czego tłumaczyć. Historia jak z bajki. I niech ktoś jeszcze powie, że jest za stary do tego, by coś ze sobą zrobić.

Shine – urządzenie, które może zmienić sposób korzystania z iPhone’a przez miłośników sportów

Shine przypomina z wyglądu spory guzik, którego obudowa w całości wykonana jest z metalu – aluminiowa skorupa dopracowywana była ponoć przez długie miesiące. Powierzchnia obudowy pokrywa jest 3,000 miniaturowych otworów, które przepuszczają światło zamontowanych we wnętrzu diod. Po dotknięciu Shine zaświeci się, sygnalizując jaki procent zaplanowanych na dany dzień aktywności już wykonaliśmy.

  • justyna

    fajne :)

  • Endomondo

    500 tysi?? w Polsce?? buahahahha