Nike+ Kinect Training

nike-kinect-dzien-treningu10 stycznia w Holmes Place Energy odbyła się tradycyjna rozgrzewka Kinect Fitness, której głównym bohaterem była nowa gra – Nike+ Kinect Training. O tym, co można zyskać ćwicząc z wirtualnym trenerem oraz jakie emocje wyzwala sama gra opowiedzieli Gosia Strawińska, instruktorka fitness oraz Marcin Urbaś, lekkoatleta.

Nike+ Kinect Training to spersonalizowany program ćwiczeń, opracowany od podstaw z doświadczenia firmy Nike oraz wykorzystującym możliwości sensora Kinect dla konsoli Xbox 360. „Nike+ Kinect Training” wprowadza znany na świecie system treningowy Nike prosto do salonu, abyś mógł w zaciszu własnego domu, w dowolnym czasie pracować nad formą i osiągać swoje cele. Osobisty trener, który Cię zna i śledzi Twoje sukcesy, udzieli Ci spersonalizowanych wskazówek i opinii. Gra Nike+ Kinect Training dopasowuje się do Twojego trybu życia, innych obowiązków, ilości wolnego czasu i poziomu zaangażowania. Dzięki temu osiągniesz postawione sobie cele.

Nike+ Kinect Training

Za pośrednictwem czujnika Kinect gra Nike+ Kinect Training obserwuje ruchy Twojego ciała, ocenia Twoją wytrzymałość i kondycję oraz wskazuje obszary do poprawy. Następnie opracowuje plan treningu dostosowany specjalnie do Twoich potrzeb. Dzięki komentarzowi przekazywanemu na bieżąco zawsze wiesz, czy poprawnie wykonujesz ćwiczenia. A w miarę jak rośnie Twoja sprawność fizyczna, zmienia się też plan treningu. Z gry Nike+ Kinect Training może korzystać każdy — począwszy od zawodowych sportowców, a skończywszy na tych, którzy uprawiają sport rekreacyjnie lub dopiero zaczęli to robić. A kiedy zabraknie Ci motywacji do dalszych ćwiczeń, możesz zaprosić do wspólnych treningów znajomych z całego świata, i wspólnie z nimi zdobywać kolejne rekordy.

O Kinect dla Konsoli Xbox 360

Technicznie Kinect to system śledzenia ruchu ciała i mowy. To połączenie kamery, czujnika głębi i mikrofonu przestrzennego. Dzięki temu kontrolerem w grach staje się ludzkie ciało i głos. Co się z tym wiąże? Granie jest teraz bardzo proste, bo nie ma skomplikowanych kontrolerów, przycisków itp. Gry są łatwe w obsłudze, szybko się w nie gra i świetnie się je ogląda. Po prostu stań przed sensorem. Kinect widzi jak się poruszasz, słyszy Twój głos i rozpoznaje Twoją twarz. Widzisz piłkę? Kopnij ją. Chcesz się nauczyć tańczyć? Wykonuj polecenia wirtualnego trenera i ucz się kolejnych kroków.

Dbasz o sylwetkę? Zapisz się na kurs fitness, a indywidualny trening przed telewizorem pomoże ci spalić zbędne kalorie. Chcesz grać razem z przyjacielem? Po prostu wskocz do gry (dosłownie, wystarczy, że wejdziesz w pole widzenia sensora Kinect). Możliwości zabawy jest wiele, ponieważ na Kinect zostało wydanych już ponad 100 gier. Najnowsze informacje o konsoli Xbox 360 i Kinect można znaleźć na oficjalnym polskim profilu Kinect dla Xbox 360 na Facebooku.