Nike Air Max+ 2013 – po prostu piękne!

AirMax-2013-podeszwaNike Running przedstawia nową odsłonę buta, który zrewolucjonizował świat biegania. Model linii Air Max+ przygotowany na 2013 rok został zaprojektowany tak, by w pełni zaspokoić potrzeby biegaczy.

Air Max+ 2013 – bo tak nazywa się premierowa edycja – wyposażona została w najbardziej zaawansowaną technologicznie poduszkę gazową Nike Max Air, która sięga od pięty aż po palce. Rozwiązanie to gwarantuje lekkość, miękkość i amortyzację oraz dużo wyższą elastyczność w porównaniu do poprzednich wersji butów. W nowym wydaniu zespół projektantów Nike położył nacisk na naturalny ruch stopy. Prace rozpoczęto od przeprojektowania poduszki Nike Max Air tak, by zapewniała maksymalnie komfortowe i efektywne przetaczanie. Uproszczona konstrukcja poduszki umożliwia zwiększony przepływ gazu wewnątrz, a dzięki dużo wyższej elastyczności niż w poprzednich wersjach  Air Maxów ułatwia  naturalny ruch stopy.

AirMax2013-profil

Dzięki technologii Nike Hyperfuse uzyskano lżejszą, oddychającą cholewkę, a przez to jeszcze niższą masę całego buta przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu komfortu. Wykorzystany w cholewce mesh umożliwia bardzo dobrą wentylację i znacznie podnosi  komfort biegu. Elastyczne wnętrze buta  obejmuje stopę, natomiast odpowiednio wyprofilowany kołnierz cholewki daje wsparcie i bardzo dobre dopasowanie wokół kostki. Nie ważne czy biegasz na świeżym powietrzu, czy na bieżni – technologia włókien nylonowych Nike Flywire zawsze zapewnia niezmienną pewność trzymania stopy.

AirMax-2013-nosek

Air Max 1, pierwszy but z widoczną poduszką gazową zaprojektowany przez Tinkera Hatfielda, zrewolucjonizował przemysł obuwia sportowego i nadał nowy kierunek w dziedzinie jego projektowania. Idea biegania „na poduszkach gazowych” stanowiła pod koniec lat 80-tych niespotykaną wówczas innowację i  zredefiniowała pojęcie dopasowania i komfortu.

AirMax-2013-napiętek

W kolejnych latach buty Air Max stały się symbolem funkcjonalności  i oryginalnej stylistyki.  Widoczna poduszka gazowa jest wciąż jedną z najważniejszych innowacji technologicznych w historii firmy Nike. Nike Air Max+ 2013 dostępny jest w Polsce od 26 stycznia 2013 r. Specjalna wersja tego modelu pojawi się również w kolekcji Nike Women’s na wiosnę i lato 2013 r. Niestety rekomendowana cena detaliczna to aż 729 zł. W związku z tym tylko wybrani będę mogli pozwolić sobie na luksus ich posiadania.

 • biegacz

  Chciałbym je! :)
  ale nie mogę pozwolić sobie na taki wydatek.

  • https://​plus​.google​.com/​u​/​0​/104644177590497096000 Przemysław Śmit

   Kto z nas może? :)

 • PaJQ

  za 3 miesiace będą za 550 może 500 a wtedy kupujemy :D

 • Tomek

  No chyba kogoś poj…ło z tą ceną…

 • MoniQ

  Ktoś kiedyś powiedział ze nike jest pedalski ale te buty wyglda spoko :)))

 • bolekk

  No cudowne. Chcę takie, ale mnie nie stać. Może kiedyś :)