New Balance MR10RY2 – recenzja butów

New-Balance-MR10RY2-13Tak się jakoś złożyło, że w przeciągu kilku tygodni miałem okazję wypróbować dwa różne modele butów służące do naturalnego biegania. Pierwsze były Merrell’e, później przyszedł czas na New Ballance model MR10RY2. Co warto wiedzieć o tych drugich?

W przeciwieństwie do Merrell’i, wiedziałem z jaką marką mam do czynienia. No i co zdecydowanie bardziej istotne, wiedziałem co to znaczy biegać w butach do naturalnego biegania. Wiedziałem, że będzie inaczej, ale nie wiedziałem, że będzie zdecydowanie lepiej. Do Merrell’i musiałem przywyknąć. NB założyłem pierwszy raz na trening Jet Kun Do, później do biegania, później na spacer, później znów na trening na sali i tak w kółko. Gdyby nie fakt, że wybrałem model dość ekstrawagancki kolorystycznie to chodziłbym w tych butach dosłownie wszędzie.

New-Balance-MR10RY2-1

New-Balance-MR10RY2-2

Producent o swoich butach pisze tak:

Buty przeznaczone dla osób ze stopą neutralną do biegów na twardych nawierzchniach. Dzięki podeszwie wykonanej w technologii Vibram, model MR10v2 idealnie dba o przyczepność i bezpieczeństwo podczas biegu. Obuwie od strony wewnętrznej zostało wykończone bezszwowo, dzięki czemu nie powoduje otarć podczas biegu. Różnica pomiędzy wysokością położenia pięty w stosunku do palców wynosi zaledwie 4mm dzięki czemu spokojnie możemy go zakwalifikować do kategorii „bieganie naturalne”.

New-Balance-MR10RY2-3

New-Balance-MR10RY2-4

New-Balance-MR10RY2-5

Jak to się sprawdza w praktyce? Cóż. Jeżeli chodzi o twardy grunt, nie jest najlepiej. Może to znów kwestia mojej wagi, ponieważ buty są stworzone prawdopodobnie dla osób z mniejszą wagą, ale mimo to nawet po asfalcie biega się w miarę wygodnie. Nie jest tak samo komfortowo jak w Lunarglide’ach, ale z drugiej strony podczas biegu mam wrażenie, że stopa nie przybiera dziwnych pozycji. Biegając powyżej 5 kilometrów często łapały mnie dziwnie skurcze w łydkach. Na początku myślałem, że jest to po prostu wina mięśni, ale gdy okazało się, że ból nie występuje ani w przypadku Merrelli, ani tym bardziej w przypadku New Ballance’ów to odpowiedź jest jasna. Buty do naturalnego biegania zdecydowanie mi służą.

New-Balance-MR10RY2-7

New-Balance-MR10RY2-8

New-Balance-MR10RY2-9

Dodatkowo buty doskonale nadają się do treningu na sali. Wcześniej chciałem zaopatrzyć się w jakieś buty do Cross Fitu, ale po kilku treningach w MR10v2 stwierdzam, że to nie ma sensu. Buty są doskonałe do treningu sztuk walki w moim wykonaniu ;). Co bardzo istotne buty prezentują się naprawdę wyśmienicie. Wykonane są bardzo starannie, a opisywana przez producenta bezszwowa konstrukcja w rzeczywistości jest nie tylko bezszwowa, ale też bardzo wygodna, wręcz komfortowa. Podczas biegania, treningów czy zwykłych spacerów chodząc w butach na boso nie odczuwałem żadnych najmniejszych uniedogodnień.

New-Balance-MR10RY2-10

New-Balance-MR10RY2-12

 

 

Mówiąc wprost. Jaram się tymi butami jak Londyn w roku 1666 i nie mogę się doczekać na kolejną możliwość przetestowania innego modelu tej marki. Ewentualnie jeżeli sam będę szukał jakiś butów lifestyle’owych to oprócz odwiedzenia salonu Nike, odwiedzę również New Ballance, co i wam polecam, bo jak widać na zdjęciu poniżej, buty New Bllance nadają się na każdą stopę i każdą okazję ;)

  • http://silnaja.blogspot.com Ewa

    Właśnie zastanawiam się nad kupnem nowych butów, a jak tak zachwalasz, to będzie trzeba bliżej przyjrzeć się temu modelowi!
    Zapraszam na mojego nowego bloga:
    silnaja.blogspot.com

  • http://www.jankowskit.pl/ Anna

    Wszystko ok tylko kolor musiałabym mieć inni, zobacz na te http://www.osblog.pl/