Najciekawsze artykuły #5

pressDawno nie było wpisu z tej serii, bo jakoś tak nie wiele było artykułów, które rzuciły mi się w oczy. Na szczęście wystarczył przegląd artykułów zapisanych w Pocket i nagle z wpisów o liczbie „zero” wychodzi kilka naprawdę ciekawych tekstów, do których zajawki znajdziecie poniżej.

Adele: Najpierw spacery, potem bieganie

Tegoroczna laureatka Oscara za najlepszą piosenkę „SkyFall” do najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda, wkrótce może zmienić się nie do poznania. Gwiazda podjęła walkę z nadwagą. Adele zaczęła uprawiać Nordic Walking, który ma przygotować ją do bardziej intensywnego wysiłku.

Czytaj całość na Fit.pl

Oddychanie podczas biegu

Każdy Polak jest święcie przekonany, że zna się na polityce, zdrowiu i jest świetnym kierowcą. Podobnie biegacze – każdy myśli, że wie, jak oddychać. Tymczasem wielu, szczególne na początku, popełnia mnóstwo błędów.

Zobacz, jak ich uniknąć.

Dzienniczki treningowe – nie tylko nudne statystyki

Nie dalej jak 7 lat temu jedynym słusznym i niepodważalnym dowodem na przynależność do statystycznego klubu maniaków cyferek, uśrednionych temp oraz ilości kilometrów był papierowy dzienniczek z tabelą dni tygodnia i wykonanymi treningami. Dziś format nie uległ zmianie, uległa za to forma prezentacji. I o tym dziś.

Czytaj całość na TreningBiegacza.pl

Klasztor Shaolin: gniazdo smoków

Cegły rozbijane dłonią, drewniane pale łamane na ramieniu, wspinaczka z wiadrami wody. Ból, niewygody, dyscyplina i szczury. Zwykły dzień w klasztorze Shaolin. Zobacz, jak dziś w tym legendarnym miejscu trenują następcy Bruce’a Lee, Jackie Chana i Jeta Li.

Czytaj całość na MensHealth.pl

Lance Armstrong i Oscar Pistorius – tak upadają legendy

Lance Armstrong zafundował nam show sterowanego przyznawania się do winy, w którym przy okazji sam oskarżył cały sportowy świat o to, że ,,bierze’’ jak on, ale nie ma odwagi uderzyć się w piersi. On za to chętnie, a jakże, w te cudze piersi się uderzył, a rozmywając przy okazji własne winy i przygotował opinię publiczną do serii procesów sądowych, jakie nieuchronnie go czekają.

Czytaj całość na NaTemat.pl

Najlepszym rozmówcą (biegacza) jest ten, kto słucha

Dzisiejszy wpis jest specyficzny. Mówi o bieganiu, ale zakorzeniony jest w szeroko pojętym rozwoju osobistym. Jego tytuł natomiast, to wypisz wymaluj Dale Carnegie, który mówi, że “jeśli chcesz być dobrym rozmówcą, bądź uważnym słuchaczem”. To prawda. Taki słuchacz jest na wagę złota. Szczególnie dla biegacza, który lubi sobie pogadać.

Czytaj więcej na PawelBiega.pl

I na koniec. Zobaczcie jak wygląda 200 kalorii na zdjęciach ;)