Jak jeść zdrowo w święta?

Święta Wielkanocne, to czas który spędzamy w rodzinnym gronie. Chcemy aby na stole były smaczne i zdrowe potrawy, dlatego wybieramy produkty dobrej jakości. Co zrobić, aby nie tylko po świętach nie mieć uczucia przejedzenia?

Zacznijmy od jajek. Spożywamy je nie tylko w okresie świątecznym, ale i w ciągu całego roku. Kupujmy jajka „zerówki”, które pochodzą od „szczęśliwych kur”. Mają one wolny wybieg i są karmione paszami ekologicznymi. Ekologiczne jajka są smaczniejsze i bardziej wartościowe. Barwienie jajek także może być naturalne. Za pomocą kurkumy lub rumianku otrzymamy żółte pisanki, a za pomocą łupek z cebuli jaja będą pomarańczowo-brązowe, natomiast po namoczeniu w wywarze z czerwonej kapusty możemy otrzymać kolor niebieski.

Na świątecznym stole nie może zabraknąć również ciast. Często dodajemy do wypieków cukier waniliowy. Prawdziwy cukier waniliowy to niepowtarzalny smak i aromat. Cukier ten możemy zrobić sami, wystarczy nam do tego laska wanilii oraz online essay writer ksylitol (zdrowy zamiennik białego cukru). Ekologiczne suszone owoce to gwarancja naturalnego smaku i wysokiej jakości. Nie są one konserwowane siarką, jak często jest to praktykowane w przypadku owoców nieekologicznych.

Do smażenia potraw starajmy się wybierać oleje z wysokim punktem dymienia (są to między innymi olej kokosowy, rzepakowy lub ryżowy), niwelują one powstawanie szkodliwych związków podczas obróbki termicznej. Starajmy się wybierać przyprawy bez chemii – mają one intensywniejszy aromat i smak.

Tych kilka zmian przy zakupach wpłynie na smak i jakość wielkanocnych potraw.

Więcej porad i artykułów na temat zdrowego żywienia znajdziecie na stronie EkoDeli

  • https://podejmij-wyzwanie.pl podejmij-wyzwanie.pl

    Racja. Aczkolwiek nic w nadmiarze. Jajka podnoszą cholesterol. Porady jak jeść są także na moim blogu blog.podejmij-wyzwanie.pl

  • http://takegoodcare.pl Take Good Care

    spróbujcie jajek z zielonym jęczmieniem, jogurtem i szczypiorkiem. Zielony jęczmień : http://jeczmienzielony.pl

  • Przepis Na Młodość

    Dokładnie, w święta wcale nie musimy „odpuszczać”. Wystarczy wprowadzić małe zmiany w tradycyjnych przepisach :)