Jak biegać z psem?

 • Asia

  Też mam labradora, okey jest w połowie labradorem ,ale wszystkie cechy odziedziczył bo po ww,oprócz krótkich nóżek,które w ogóle nie przeszkadzają mu w bieganiu.
  Raz wybrałam się z nim biegać na smyczy…prawie wyrwał mi bark, nawinie sądziłam,że skoro ja biegnę to on za mną,głupia ja. Od tej pory pies biegnie swoim tempem -bez smyczy,a ja swoim. ;) Biegamy po polach,więc to nie duży problem. ;))
  A co do podniecenia psów z samego ich istnienia…zgadzam się po stokroć! ;))
  Mores jest bardzo podobny do Twojej suni ;))

 • https://​plus​.google​.com/​u​/​0​/104644177590497096000 Przemysław Śmit

  Najważniejsza sprawa to mieć (w miarę) wytresowanego psiaka. Bez tego ani rusz. Oczywiście jeżeli dajecie radę bez smyczy to jeszcze lepiej. Ja przyzywczaiłem Tajgę do biegania na smyczy i jest ok. Skoro Mores jest podobny, to musi być bardzo przystojny :D [Marcin]

 • EmacE

  Witam, czy jest sens brać psa do bloku ? od 7 do 16 nie ma mnie w domu. Biegam od półtora roku regularnie co dwa dni. O tyle nie krzywdziłbym zwierzaka. Moje trasy to 100% lasy i pola.

  • https://​plus​.google​.com/​u​/​0​/104644177590497096000 Przemysław Śmit

   Pewnie, ze tak. Tylko musisz wybrac odpowiednua rase.

 • Emace

  Tylko że moja kobieta jest zdania, że blok to klatka dla psa. W pewnym sensie ją rozumiem, bo jak może nie męczyć się pies sam przez 8 godzin ? dzień w dzień ? z drugiej strony miałem kiedyś kundelka, małego pieska, był tyle czasu sam na co dzień, pewnie spał – nie załatwiał się w domu, bo go tego nauczyliśmy – ale wtedy nie widziałem w tym nic złego (15 la temu)

  • Aneta

   uważam, że lepiej żeby się męczył w domu na kanapie niż przy budzie na łańcuchu ;) ( bo np jeśli Ty nie kupisz czy nie adoptujesz może zrobić to ktoś kto zupełnie inaczej niż Ty będzie go traktował ) :p Nie jeden pies chciałby zapewne mieszkać u Ciebie. Nie uważam,żeby to było coś złego,że pies siedzi w domu sam przez 8 godzin. Mam psa i wiem,że jak nic się w domu nie dzieje to on po prostu śpi w najlepsze. Przychodzę z pracy to się bawimy idziemy na długi spacer i tak ucieka nam życie ;)

 • sylwia

  psy śpią dłużej niż ludzie ok 14-16 godzin na dobę- gdy jesteśmy w pracy dobrze wybiegany pies śpi- najważniejsze to zapewnić mu odpowiednią ilość ruchu- bieganie będzie super- ale i zabawy, ćwiczeń gdy jesteśmy razem w domu(przynieś zabawkę itd.. tutaj 5 min w kilku powtórzeniach w zupełności wystarczy- psu trudno się dłużej skoncentrować).To mit że pies w ogrodzie ma się super(nadal potrzebuje spaceru)-dla psa spacer w nową trasą to jak dla nas nowy super film akcji…

 • Hermiona

  Bardzo fajny artykuł ;)

  polecam http://www.tonoughy.pl/

 • Anna Piwowarska

  Zgadzam się z tym, że bieganie z psem jest cudowne. Odkąd zaczęłam to robić, to poprawiła się nasza więź. Po przeczytaniu tego artykułu pies.pl/ciekawostki/bieganie-z-psem kupiłam sobie pas do biegania, a psu – smycz i szelki. Mój pies kocha bieganie, codziennie się go domaga.