CrossFit, czyli bądź jak Rambo

cross fitZawsze marzyłeś o sprawności, wyglądzie i olbrzymiej sile, jaką dysponują komandosi? Jeśli tak, to musisz zainteresować się treningiem CrossFit.

Czym jest CrossFit. W skrócie jest to zestaw ćwiczeń składający się na piekielnie mordercze ćwiczenia pierwotnie stworzone dla policji i służb specjalnych, dzięki czemu cechuje się dużą skutecznością. Teraz przyszła kolej na Polskę, gdzie ten zestaw ćwiczeń cieszy się coraz większą popularnością.

Jeśli myślisz, że jest to kolejna metoda treningowa oparta o wykonywanych ćwiczeniach na typowej siłowni, to jesteś w dużym błędzie. Tutaj nie ma żadnego podobieństwa. CrossFit to 20 minut skrajnego wyczerpania. Czas ten jest przeplatany treningiem siłowym, aerobowym oraz sztukami walki. W sumie jest duża dowolność, posiadając już doświadczenie sami możemy komponować nasz trening.

W Internecie znajdziesz różne plany treningowe. Głownie będą składać się z treningów siłowych oraz kardio. Jako przykład podam Ci program Angie. Musisz wykonać 100 podciągnięć na drążku, 100 klasycznych pompek, 100 brzuszków i 100 przysiadów. Twój trening dopiero się skończy, jeśli to osiągniesz. Tutaj możesz okłamać tylko siebie.

CrossFit ma dużo zalet. Poprawi Twoją wytrzymałość, gibkość, sylwetkę, muskulaturę i ogólną sprawność, która jest bardzo ważna. Chyba chcesz być sprawnym prawdziwym mężczyzną? Jeżeli tak to zajrzyj na blog Grześka. Znajdziesz na nim sporo cennych wskazówek i newsów na temat CrossFit. A jeżeli potrzebujesz na szybko programu treningowe, zajrzyj na Fit.pl. W dziale CrossFit znajdziesz to czego ci trzeba.

Wiele klubów fitness do swojej oferty wprowadza zajęcia CrossFit, a te cieszą się rosnącą popularnością. Tam poćwiczysz razem z grupą i zobaczysz, że oni każdej chwili są lepsi. Nie od ciebie. Są lepsi z dnia na dzień, dlatego że poprawiają swoje osiągi.

Zdecyduj, czy chcesz tego samego ;)