Blog Roku 2012 – ranking blogów fitness

Blog Roku 2012Kilka dni temu rozpoczął się konkurs na Blog Roku 2012. Wystartować mógł każdy blog, niezależnie od tematyki poruszanej na swojej stronie. Nas oczywiście, najbardziej interesują takie kategorie jak “Zdrowie i kulinaria”, “Pasje i zainteresowania” oraz “Lifestyle”.

Wśród wyżej wymienionych kategorii znaleźliśmy kilka ciekawych blogów fitness, w których możemy poczytać nie tylko o zdrowym trybie życia, ale również o sposobach motywacji, ciekawych rodzajach diet czy pasjach związanych ze sportem.

Przeglądając blogi fitness, trafiliśmy na kilka perełek. Na co zwracaliśmy uwagę? Systematyczność w dodawaniu wpisów, kreatywność, profesjonalizm oraz zainteresowanie ze strony użytkowników.

Poniżej lista najlepszych blogów fitness 2012 roku (wg redakcji RuszamySię – zgłoszonych do konkursu Blog Roku 2012):

Pozytywne żywienie… czyli dietetyka od przyjemnej strony

Blog propaguje smaczną i zdrową kuchnię. Jest połączeniem przepisów kulinarnych ze zbiorem zasad zdrowego żywienia. Autorką bloga jest inż. Technologii Żywności i Żywienia Człowieka. Magistrantka specj. Higiena i Toksykologia Żywności.

Sport-Guru… wiemy, o co biega

Recenzje butów, testy sprzętu do biegania, rabaty dla użytkowników, liczne konkursy. Ogólnie propagowanie zdrowego trybu życia poprzez nieustanne bieganie.

Trenerka.info

Blog prowadzony przez absolwentkę Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiej Akademii Sportu – Aleksandrę Żelazo. “Strona dedykowana jest wszystkim Paniom (Panom również), bez względu na wiek, miejsce zamieszkania (siła Internetu), wykonywaną pracę czy kondycję fizyczną. Chociaż informacje w niej zawarte na pewno pomogą w poprawie tej ostatniej wymienionej cechy.”

Kamil Bazelak

Oficjalna strona Kamila „Vanderlei” Bazelaka, święcącego sukcesy w zawodach strongman, kulturystyce oraz na ringu. Zdjęcia i wideo z zawodów oraz treningów, wywiady ze strongmanami, a także tematy lifestylowe.

Biegam w Gliwicach – jedyny blog o bieganiu w Gliwicach

Blog motywujący dla osób chcących zrzucić trochę zdędnych kilogramów:

“Uzależniłem się od biegania, jeżdżę rowerem, fotografuję i nagrywam za pomocą mojego iPhone`a. W 2007 roku schudłem 27 kg i do dzisiaj się trzymam. Mam za sobą maraton, kilka półmaratonów oraz kilkanaście krótszych biegów, bieganie to styl życia, endorfiny dają mi energię na inne działania.”

FitBack

“Fitback to projekt, w ramach którego opisuję moją drogę powrotu do lepszego ja. Ja, którego jeszcze nie było. W ramach fitbacku, chudnę, edukuję się i poszerzam swoje horyzonty. W miarę możliwości staram się w tej podróży zabierać Was wszędzie ze sobą.” – autor bloga, Arvind Juneja

Kobiety biegają by Madzia&Zosia

Dziewczyny są po prostu fit. Kochają bieganie, robią to z pasji, przebiegły już w swoim życiu parę maratonów. Na bieganiu znają się jak mało kto. Dodatkowym atutem są oczywiście walory estetyczne bloga Kobiety Biegają.

Sztuka żywienia

Blog kobiety dbającej o zdrowy tryb życia swój i swojej drugiej połowy. Z artykułów na blogu dowiemy się, jakie dania przyrządzać, aby były smaczne, zdrowe oraz pochłaniające jak najmniejszą ilość czasu.

Smak Zdrowia

“Aby schudnąć, trzeba jeść” – mój przepis na życie. Fajne, smaczne i bardzo proste w przygotowaniu przepisy zdrowych potraw. Tutaj na pewno znajdziesz inspirujące kuchenne pomysły.

Macie wolne 1,23 zł brutto? Oddajcie głos w konkursie na Blog Roku 2012 właśnie na jeden z wyżej opisanych blogów. Wszystkie wyżej opisane blogi poruszają tematykę fitness, zdrowe żywienie oraz techniki motywacyjne, tak więc należy im się wsparcie z naszej strony.

 • ada

  Z tego co widziałam, 2 z wyżej wymienionych dostały się do finału! Gratulować:)

 • Cwancich

  Ja oddałem głos na kobiety biegają, ze względu na walory estetyczne (sorki Ruszamysię:P)

 • Michał_Amsterdam

  kilka nowych doszło, wypadłem z obiegu najwyraźniej;)

 • Labki

  Nikt nie biega z psiurami?

 • robby

  Fajne zestawienie. Szkoda, że nie udało się wam dostać do 10 w ogole najlepszych blogow. Nalezało się!

 • AdamKras

  Wiekszość z tych blogów to w sumie nic specjalnego. Najfajniejsze tego rodzaju serwisy, nawet nie zgosy sie do konkurs, i w sumie dobrze.

 • http://www.aromadesign.com.pl Activ

  Fajny pomysł na propagowanie fitness

 • http://www.dobrzemieszkaj.pl Dawid

  Nikt nie biega z pisiurami? :D

 • Guest

  o jak miło :) dziękuję!

 • AnnaP

  Dzięki za linki!